O autorze
nic prostszego to istniejący od 2009 roku blog naukowy. Autor jest chemikiem z wykształcenia i powołania, biologiem wszelakim z zainteresowania oraz molem książkowym z wychowania, co niewątpliwie bardzo pomaga mu pisać o wielu innych ciekawszych sprawach niż tylko chemia i biologia. Od polityki się raczej odżegnuje, chyba że dotyczy nauki. Ponadto lubi chodzić po górach, a najszczęśliwszy byłby, gdyby w Himalajach był dostęp do baz czasopism. Czasem wpada w dziwny nastrój i mówi o sobie w trzeciej osobie, ale zazwyczaj szybko mi to mija. W serwisie naTemat piszę po godzinach.

Zapraszam też do zaglądania na okolicznościowy projekt z okazji 60. rocznicy opisania struktury DNA, Podwójna Helisa.

Fitness dla mózgu

Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej chce badać, jaki wpływ na naszą pamięć mają gry komputerowe.

Autorzy badania, wraz z serwisem Neurogra, zapraszają do udziału. Opcje do wyboru są dwie: albo udział w badaniu online, które dostępne jest dla wszystkich, a jedynym warunkiem jest posiadanie komputera z dostępem do internetu; albo udział w badaniu stacjonarnym, które jednak przeznaczone jest dla osób w wieku 50-65 lat, które mieszkają w Warszawie.

Do udziału w imieniu organizatorów bardzo zachęcam, nieczęsto przecież zdarza się, aby móc wspierać naukę poprzez pogrywanie online (chociaż zdarza się). Dodam jednak, że badanie online jest dla wytrwałych: chociaż przerwać je można kiedybądź, pełen cykl trwać ma miesiąc, w trakcie którego codziennie trzeba poświęcić chwilę na udział w projekcie. Na zachętę jednak organizatorzy przygotowali niewielkie nagrody – największą jednak zachętą powinno być wspieranie nauki!


Badanie wspierane jest także przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej.

Stronę projektu znajdziecie tutaj.
Trwa ładowanie komentarzy...