O autorze
nic prostszego to istniejący od 2009 roku blog naukowy. Autor jest chemikiem z wykształcenia i powołania, biologiem wszelakim z zainteresowania oraz molem książkowym z wychowania, co niewątpliwie bardzo pomaga mu pisać o wielu innych ciekawszych sprawach niż tylko chemia i biologia. Od polityki się raczej odżegnuje, chyba że dotyczy nauki. Ponadto lubi chodzić po górach, a najszczęśliwszy byłby, gdyby w Himalajach był dostęp do baz czasopism. Czasem wpada w dziwny nastrój i mówi o sobie w trzeciej osobie, ale zazwyczaj szybko mi to mija. W serwisie naTemat piszę po godzinach.

Zapraszam też do zaglądania na okolicznościowy projekt z okazji 60. rocznicy opisania struktury DNA, Podwójna Helisa.

Petycja o dział naukowy w naTemacie

Spędziłem właśnie upojną godzinę słuchając rozmowy dwóch redaktorów Tomaszów - Lisa i Machały - na tematów bardzo wiele. Jednego jednak, wierzę, że z braku czasu, nie poruszyli.

Palce mi prawie odpadają od pytania o to, czy będzie w jakiejś przyszłości mniej lub bardziej odległej dział naukowy w serwisie (w natłoku pytań jedynie powtarzanie pytania co chwilę mogło zostać zauważone).

Nie dowiedziałem się niestety, chociaż zauważyłem, że któryś z pozostałych widzów podchwycił te moje okrzyki pod koniec. Czułem się jednak trochę jak we wczesnych klasach podstawówki, gdy nauczycielka po zadaniu pytania czekała na wyciągnięte w górę do odpowiedzi dłonie pozostałych uczniów, ale cierpliwie ignorowała moje podrygi w pierwszej ławce (przyznaję ze wstydem - w szkole byłem przemądrzałym oportunistą).

Ale pomyślałem sobie, że skoro naTemat udzielił mi już na tyle kredytu zaufania, że mogę w serwisie pisać, to czemu nie skorzystać z tego przywileju i upomnieć się jeszcze raz. Zapraszam też wszystkich Czytelników, którym leży na sercu nauka i którzy chcieliby o badaniach naukowych częściej w naTemacie czytać, do przyłączenia się do tej mojej petycji, czy to w komentarzach, czy to - w akcie desperacji - śląc maile do red. Machały.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...