O autorze
nic prostszego to istniejący od 2009 roku blog naukowy. Autor jest chemikiem z wykształcenia i powołania, biologiem wszelakim z zainteresowania oraz molem książkowym z wychowania, co niewątpliwie bardzo pomaga mu pisać o wielu innych ciekawszych sprawach niż tylko chemia i biologia. Od polityki się raczej odżegnuje, chyba że dotyczy nauki. Ponadto lubi chodzić po górach, a najszczęśliwszy byłby, gdyby w Himalajach był dostęp do baz czasopism. Czasem wpada w dziwny nastrój i mówi o sobie w trzeciej osobie, ale zazwyczaj szybko mi to mija. W serwisie naTemat piszę po godzinach.

Zapraszam też do zaglądania na okolicznościowy projekt z okazji 60. rocznicy opisania struktury DNA, Podwójna Helisa.

Tydzień Otwartego Dostępu

Jutro rozpoczyna się szósty Międzynarodowy Tydzień Open Access. Polska zaś będzie aktywnie w tym wydarzeniu uczestniczyć po raz czwarty.

O tym, co to jest open access i z czym się to je, wyjaśniałem już kilkakrotnie (tu, tu oraz tutaj). Przez najbliższe 7 dni cały świat będzie celebrował ruch OA, promując jego ideę, na ile się tylko da.

Z tej okazji odbywać się będą różne wydarzenia: wykłady, webinaria, warsztaty. Tematowi open access poświęcony ma być listopadowy numer Forum Akademickiego.

Pełna lista wydarzeń zgłoszonych jako część tej imprezy znajduje się na stronach Elektronicznej Biblioteki (EBIB). Zachęcam do tego, żeby zajrzeć, może się na coś zapisać, przejść na wykład taki czy inny i dowiedzieć więcej. Bo przyszłość należy do ruchu Open Access, czy tego chcemy czy nie.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...