O autorze
nic prostszego to istniejący od 2009 roku blog naukowy. Autor jest chemikiem z wykształcenia i powołania, biologiem wszelakim z zainteresowania oraz molem książkowym z wychowania, co niewątpliwie bardzo pomaga mu pisać o wielu innych ciekawszych sprawach niż tylko chemia i biologia. Od polityki się raczej odżegnuje, chyba że dotyczy nauki. Ponadto lubi chodzić po górach, a najszczęśliwszy byłby, gdyby w Himalajach był dostęp do baz czasopism. Czasem wpada w dziwny nastrój i mówi o sobie w trzeciej osobie, ale zazwyczaj szybko mi to mija. W serwisie naTemat piszę po godzinach.

Zapraszam też do zaglądania na okolicznościowy projekt z okazji 60. rocznicy opisania struktury DNA, Podwójna Helisa.

Fitness dla mózgu

Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej chce badać, jaki wpływ na naszą pamięć mają gry komputerowe.

Autorzy badania, wraz z serwisem Neurogra, zapraszają do udziału. Opcje do wyboru są dwie: albo udział w badaniu online, które dostępne jest dla wszystkich, a jedynym warunkiem jest posiadanie komputera z dostępem do internetu; albo udział w badaniu stacjonarnym, które jednak przeznaczone jest dla osób w wieku 50-65 lat, które mieszkają w Warszawie.

Do udziału w imieniu organizatorów bardzo zachęcam, nieczęsto przecież zdarza się, aby móc wspierać naukę poprzez pogrywanie online (chociaż zdarza się). Dodam jednak, że badanie online jest dla wytrwałych: chociaż przerwać je można kiedybądź, pełen cykl trwać ma miesiąc, w trakcie którego codziennie trzeba poświęcić chwilę na udział w projekcie. Na zachętę jednak organizatorzy przygotowali niewielkie nagrody – największą jednak zachętą powinno być wspieranie nauki!


Badanie wspierane jest także przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej.

Stronę projektu znajdziecie tutaj.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...